Біде

Біде - це виріб, зовнішнім виглядом нагадуючий унітаз, оснащений зливальним отвором і спеціальним змішувачем з аератором. Змішувач дозволяє дуже точно регулювати не тільки напір, але температуру води й напрямок струменя. Деякі європейські виробники віддають перевагу тому, щоб вода текла безпосередньо із самого біде, тому в них вода надходить із центрального отвору в чаші, а зливальний кран. Вода в біде може подаватися й зверху, і з-під краю чаші.
У біде використається тільки тепла вода. Максимальна температура буде залежати від температури  води, а мінімальна не повинна бути меншої кімнатної температури. Сучасні моделі біде постачені системою захисту від переливу, розміри отворів у біде уніфіковані, тому можна укомплектувати придбану сантехніку будь-якими арматурами.
По способі кріплення біде бувають напольними - вихідні труби перебувають на очах; настінними - всі труби сховані за панеллю й присунутими до стіни - вихідні труби убудовані в корпус. Але врахуйте, що якщо Ви здобуваєте настінне біде, те бажано, щоб унітаз також був настінним, у такому випадку всі комунікації будуть сховані під однією панеллю. Обов'язково повинна встановлюватися витяжна каналізаційна труба, а також окремі труби для подачі гарячої й холодної води. Якщо ж розміри Вашої ванної кімнати не дозволяють установити біде, не засмучуйтеся! Провідні виробники сантехніки подбали про Вас і створили такий пристрій для інтимної гігієни, як кришка-біде. Зовні вона виглядає як звичайна кришка-сидіння й надівається зверху на унітаз. Кришки-біде бувають різноманітні й по розмірах, і за формою, і по конструкції. У тій частині кришки, що ближче до бачка, розташовані змішувачі - два крани з боків, а в середині - трубочка, що подає воду. Пристрій підключають до системи водопроводу. Існують більше складні, відповідно й більше дорогі, пристрою. Наприклад, кришка-біде з електронним керуванням - коли вода підводить безпосередньо до сидіння унітаза. Керування здійснюється сенсорним пультом, що кріпиться на панелі збоку: задається бажана температура, напір води й час дії. Також у деяких конструкціях біде буває передбачено пристрій обігріву сидіння.