Унітаз

Для того, щоб не наткнутися на виробничий брак, купуючи унітаз, насамперед потрібно перевірити його на тріщини, які бувають не тільки зовнішні, але й внутрішні. Найпростіший і розповсюджений метод - це, притримуючи одну із частин унітаза в повітрі, ударити монеткою (або ж будь-яким іншим металевим предметом) по поверхні - якщо звук буде дзвінким, виходить, керамічний виріб без браку.
Унітази залежно від розташування зливального бачка бувають двох типів: компакти (ємність для змиву кріпиться до унітаза безпосередньо або за допомогою спеціальної перехідної полички) і розділені (з'єднання здійснюється за допомогою труби). Бачки, у свою чергу, діляться на відкриті й убудовані в стіну. Багато фірм, що роблять сантехніку, установлюють спеціальні кнопки на бачках, одномоментное натискання яких забезпечує подачу, наприклад, 3 або 6 л, 4 або 8 л води.
По внутрішній конструкції чаш унітази діляться на: унітази з горизонтальним (плоским) змивом й унітази з вертикальним (глибоким) змивом, іншими словами - унітази з наявністю горизонтального «трампліна» і без нього. Якщо він відсутній, то обов'язково є похила поверхня (жолоб), по якій вода стікає в горловину унітаза. Більше розповсюдженим уважається переднє розташування горловини, але існують і моделі, де горловина перебуває в задній частині. Горловина не може бути відкрита безпосередньо в злив, тому що в такому випадку гази в каналізаційному стояку будуть надходити через неї у Вашу квартиру. У зв'язку із цим кожна конструкція унітаза має у своєму наявність водяний запор. Сифон (водяний запор) - це вигин труби, у якому перебуває невелика кількість води. Існують унітази й із двома жолобами, але однаково вони мають зсув уперед або назад. Універсальним уважається унітаз із заднім жолобом. Багато хто вважають, що, чим вертикальнее стік, тим ближче до стіни може бути розташований унітаз. І це дозволить заощадити простір. Така думка є оманою, оскільки не завжди вертикальний стік може дозволити присунути унітаз ближче до стіни.
По типах стоку унітази розділяються на ті, які мають косий стік, прямий стік і вертикальний стік. Насамперед, вибір стоку залежить від розташування вступної горловини каналізаційного стояка. Якщо горловина перебуває високо від підлоги, то підійде прямий стік. Вертикальний стік використають тоді, коли горловина перебуває нижче рівня підлоги. А для стандартної установки підходить унітаз із косим стоком. Крім цього, обов'язково варто звернути увагу на відповідність унітаза нашим системам водопостачання й каналізації. Він повинен витримувати діапазон тисків від 1 до 8 бар. Злив може здійснюватися в горизонтальному напрямку назад або під кутом вертикально вниз. Каналізаційна труба виходить зі стіни горизонтально або під невеликим кутом до підлоги. Унітаз приєднується до горизонтального відводу каналізаційної труби за допомогою гофрованої труби.
Потрібно звернути особливу увагу на одну з головних функцій унітаза - якісне видалення всього вмісту. Воно здійснюється шляхом напрямку водяних потоків при зливі. Наприклад, при «душовому» зливі водяні потоки направляються по периметрі чаші, струменя створюють щось схоже на вир, що збиває все з поверхні унітаза; при «каскадному» зливі вода рівномірно обмиває чашу по всій його внутрішній поверхні; а при так називаному «засмоктуючому» зливі чаша спочатку наповнюється майже доверху водою, потім все резко провалюється вниз, засмоктуючи із собою вміст. При кожному зливі затрачається біля п'яти літрів води, а при економічному режимі - біля двох літрів води.