Мозаїка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Мозаїка» в перекладі з італійського - означає «складений з шматочків». Коротке формулювання таїть в собі щонайширшу гамму кольорів, форм і матеріалів, з яких нині роблять мозаїку. Виробники розраховують як на творчий підхід клієнтів, яким, можливо, захочеться повторити орнаменти стародавніх майстрів - перших фахівців з мозаїки, так і на любителів лаконічності, для яких монтаж матеріалу полегшений початковим нанесенням мозаїки на спеціальні листи розміром 30х30 . Мистецтво мозаїки, що вийшло з глибини століть, - не тільки прекрасне, але і, як виявляється, цілком практична справа. Мозаїка не просто зовні естетична, але і надійна. Оскільки використовувати її можна і в крихких ексклюзивних вітражах, і при екстер'єрних роботах.

Втілення мозаїки перше – Скло

Скломозаїка незамінна в приміщеннях з високим рівнем вологості. Адже характеристики водопоглинання цього матеріалу (0,1%) близькі до нуля. Тому її сміливо можна використовувати для облицьовування душових піддонів, чаш басейнів, панелей у ваннах. Більш того, морозостійка скломозаїка вірно служитиме і на вулиці: як елемент декору фасадів або екстер'єрних споруд, басейнів просто неба. Привабливість цього матеріалу безперечна: він прикрасить будь-яке приміщення. А які ефектні  рішення виникають в результаті поэднання прозорої скломозаїки з грою світла... Повний перелік можливих варіантів скласти важко, якщо взагалі можливо, оскільки обмежити багатство варіацій може хіба що фантазія.

Що важливо пам'ятати при роботі із скломозаїкою - це необхідність грамотної консультації. Вибір правильного клею обов'язковий. Білого, без будь-няких сірих грудочок або вад - інакше прозорість, а, відповідно, і ефектність матеріалу може постраждати. Також важливо придбати замазку під мозаїку, якщо йдеться про обробку поверхонь, що постійно контактують з водою. Цих засобів на ринку предостатньо, обзавестися ними зовсім не важко.

«Наводять красу» скломозаїки по-різному, використовуючи домішки фарб, пігменти. А в деяких випадках навіть натуральне золото, яке за спеціальною технологією «вростає» в шматочок цього матеріалу.

Кажучи про скломозаїку грішно упустити тему смальти, що виготовляється за старими, практично унікальними технологіями. Скло розтирають в порошок, а потім повертають в звичайний стан, але вже з додаванням спеціальних барвникыв, оксидів металів. Таким чином, кожен елемент набуває власної нотки відтінку і розкішного вигляду.

Втілення мозаїки друге -  Камінь

Травертін, онікс, мармур... Натуральний камінь з твердим примхливим характером перетворюється в руках майстрів в слухняні шматочки мозаїки, з яких можна викласти прекрасні панно, підлогові декори, навіть цілі килими. Різноманітність кольорів і відтінків дозволить створити як нескладний узор, так і детальний портрет. Під індивідуальне замовлення, утілюють самі незвичайні фантазії.

Щоб мозаїка не виявилася примхливою в експлуатації, готову викладену поверхню необхідно покрити спеціальним розчином, покликаним захищати камінь від зовнішньої дії.

Окремою темою «кам'яної» мозаїки можна вважати мозаїку з керамограніту- високоміцного зносостійкого матеріалу, використовуваного в екстер'єрі. Обробка альтанок, барбекю і інше...

Втілення третє  Керамічна мозаїка

Керамічну мозаїку часто використовують як декоративний елемент, викладають з неї панно, комбінують з плиткою. Правда, кераміку, на відміну від скла, в поверхнях, що постійно контактують з водою, все ж таки не варто використовувати. А ось прикрасити зовнішню поверхню каміна або печі - цілком реально. Адже температурний режим, в який потрапляє керамічна мозаїка при обпаленні, пристосовує її до істотної різниці температур.

Дизайнери сміливо експериментують з боєм плитки - і не тільки виробничим. У пошуку потрібних форм плитка б'ється в самому буквальному сенсі цього слова. Такі роботи є ексклюзивними і неповторними.  Що ж до вибору конкретної керамічної мозаїки - то тут все просто: звернете увагу на те, з якої плитки вона зроблена. Які характеристики плитки - такі вони і у мозаїки!

 Втілення мозаїки четверте - Метал

Попередні три позиції - скло, камінь і керамічна плитка - є традиційною сировиною для виробництва мозаїки. Але деякі виробники йдуть далі в своїх пошуках - і знаходять. Так, деякі італійські фабрики випускають мозаїку із справжнього металу, а не просто імітують його. На каучукову основу - і відмітьте, не обов'язково стандартно квадратну, це цілком може бути і інша фігура - як ромб, при виробництві «надягають» металевий ковпачок. Просто, красиво і надійно. Правда, любителям металевої мозаїки не варто зловживати побутовою хімією, щоб не зіпсувати довершений вигляд свого інтер'єру.

Втілення мозаїки п'яте -  Дорогоцінні вироби

Ми вже згадували про «золоту» скломозаїку, в кожний шматочок якої вкладена справжня золота (99 проби) фольга. Ще одна витончена мозаїка - мозаїка з додаванням штучного аквамарину, процес виготовлення якої дуже складний і клопіткий. Додавання оксиду міді дозволяє добитися неповторності відтінків кожного шматочка. Радує око і «мерехтливий» ефект поверхні мозаїки. Експерименти  продовжуються надалі так, що ці втілення не є вичерпними. Так, скажімо, ексклюзивну дорогу мозаїку роблять також з натурального перламутру.

З часом і цей список, мабуть, буде значно продовжений. Адже сучасні виробники прагнуть до оригінальності своєї продукції і жадають самобутності. Кожна компанія привносить в мистецтво створення мозаїки свою фірмову «фішку»: будь то стандарт розміру, колірне рішення або технологія виробництва.

Швидко реагують на нові тенденції і пропозиції фабрики кераміки Китаю, де теж є своя школа виробництва і історія використання мозаїки. Прийнятна ціна цієї мозаїки зовсім не впливає на якість негативно: та готова довго служити і радувати око. Серед різноманітності пропонованих на ринку варіантів є як класика, так і нововведення: мозаїка незвичайних розмірів і форм, неймовірних відтінків; деяка схожа на гальку, а деяка на карамельки.

 Визначившись з відповідним ціновим діапазоном, матеріалом, кількістю і навіть відтінком мозаїки, не забудьте порадитися з фахівцем і придбати необхідні «супутні» засоби - клей, а якщо потрібно, то і замазку. Правильність укладання мозаїки підкреслить її красу і не нашкодить якості. А в моменти творчого підйому - не бійтеся експериментів, адже мозаїка прикрасить не тільки інтер'єр, але і його елементи: торшери, рамки, вази, люстри... Пластичність матеріалу дозволяє створити неповторний затишок і вишуканий стиль у Вашому будинку.