Клінкер

У стародавні часи людина відкрила для себе чудові властивості глини і навчилася її обробляти. Вперше технологія обробки і випалення глини була застосована  на початку  15  століття  на  північному Заході Європи. Зіткнувшись з проблемою відсутності кам'яних родовищ, європейці були вимушені шукати альтернативний будівельний матеріал, яким і з'явилася глина цього регіону, вірніше кам’яноподібний матеріал, який ми отримуємо з неї.

Багаті властивості глини, що отримуються при її запіканні, дозволили людині використовувати її як основний матеріал при будівництві будинків. Перші індустріальні печі для випічки цеглини з'явилися в 15-18 століттях. В ті часи печі були малі приміщення з невеликими вхідними отворами. У цих приміщеннях викладалася цеглина прямокутних форм, виготовлена уручну. Потім ці напівфабрикати обкладалися вугіллям і підпалювалися, а вхідні отвори замурувалися.

Вугілля тліло протягом декількох діб, створюй високу температуру, при якій цеглина запікалася, перетворюючись на кам’яноподібний матеріал, що свідчить про велику випічку цеглини. Вугілля при зіткненні з формованими виробами, витягав з них кисень і в місцях зіткнення утворювалися темні плями, які говорили про контакт глини і вугілля. Ці плями, будучи невід'ємною частиною виробу, додавали цікавий відтінок цеглі і особливу колірну гамму всьому фасаду. Така цеглина стоїть століттями, зберігаючи первинний вигляд, і створює повну гармонію будинку і природи!

Клінкер - це високоякісна кераміка, виготовлена із чистої  сланцевої глини методом повного спікання при надвисоких температурах - близько 1300 градусів за Цельсієм. Така технологія дозволяє досягнути унікальних характеристик продукту з дуже низьким показником водопоглинення(до 3%), абсолютною морозостійкістю (близько 300 циклів) і винятковою твердістю. Клінкер за ступенем стійкості до впливів навколишнього середовища перевершує більшість порід природного каменю.

Технологія виробництва клінкеру

Клінкерну кераміку отримують в процесі високотемпературного випалення напівфабрикату, виготовленого з добірних сланцевих глин, що здобуваються в Північно-західній Німеччині. Глина цих родовищ сильно відрізняється від глини в інших частинах світу: вона пластичніша, не містить солей і крейди. При виробництві глина піддається екструзії, вакуумному пресуванню, формуванню, сушці і високотемпературному випаленню в тунельних печах. Завдяки всім складовим виробничого процесу, готова продукція набуває однорідної дрібнопористої структури, володіє мінімальним водопоглиненням  (від 2 до 5%), високою морозостійкістю (більше 300 циклів) і міцністю (до М800). У виробництві клінкеру беруть участь тільки натуральні компоненти: глина, вода і натуральні фарбники.

Процес виробництва клінкеру спрощено виглядає так:

Спочатку ретельно відібрана глиняна сировина за допомогою машин спеціально обробляється і формується в заготовки. Формування здійснюється або шляхом пресування, або шляхом імітації ручного формування. Залежно від того, яка структура поверхні або ефекти переважні, на поверхню заготівки наноситься пісок або ж сліди вугілля. В кінці заготівки висушуються, з тим, щоб безпосередньо після цього при температурах до 1200° бути обпаленими в кінцевий продукт – клінкерну цеглину, плитку, ступені або черепицю.

Постійний контроль якості і сучасні технології гарантують чудовий результат. Особливість продукції полягає в процесі, при якому піч і сушка з причин економії енергії і охорони навколишнього середовища використовуються паралельно і безперервно: заготовки потрапляють без звичного охолоджування відразу ж в спеціальну піч для випалення.

Залишки тепла повністю використовуються для процесу сушки. Таким чином, створюється справжній клінкер з характерним чистим звуком, який утворюється при постукуванні один об одного.

Які переваги  має клінкер  перед іншими обробними матеріалами?

Клінкер,  заслужено відносять до елітного, якісного фасадного матеріалу. Це визнання він отримав за високі показники міцності і довговічності. Доказом служать споруди і укладені клінкером площі, що дійшли до нас із старовини, де ми з легкістю можемо переконатися в стійкості клінкеру.

Важливий показник збереження первинного зовнішнього вигляду - висока морозостійкість (більше 300 циклів заморожування-розморожування), а отже і низьке водопоглинання (~ 3%), і чиста глина - без солі і крейди, що забезпечує відсутність висолів на фасадах. Крім цього клінкер не поступається жодному  створеному фасадному матеріалу по міцності.

Відрізняє клінкер також збереження первинного зовнішнього вигляду протягом багатьох років. Завдяки використанню натуральної глини і різних режимів випалення, колір клінкеру вважається таким, що не змінюється і через десятки років виглядає так же ефектно, як тільки що з печі! Щільна структура клінкеру забезпечує високу стійкість до зовнішніх навантажень. Він ідеально поводиться при перепадах температур, характерних для наших кліматичних умов. Без сумніву можна стверджувати, що клінкер заслужено отримав світове визнання за свою неперевершену якість і виправдано має великий попит.

Де   застосовується  клінкер?

Високі показники міцності і низьке водопоглинання забезпечують високу морозостійкість, довговічність, та надійність, навіть під агресивною дією вологи. Ці характеристики дозволяють використовувати клінкер як для внутрішніх  робіт, так і для зовнішнього облицьовування фасадів, оформлення ландшафту, облаштування промислових територій. Рішення будь-яких архітектурних задач може бути успішно виконане за допомогою клінкеру. Впродовж всього періоду експлуатації клінкер зберігає свій первинний колір, має благородний вигляд, по якому його відразу відрізняють.

Також поширене застосування клінкерної кераміки для облицювання басейнів, фонтанів і інших ємкостей з водою. Світова практика показує, що клінкер є оптимальним якісним матеріалом для даних робіт.

Конкуренцію може скласти лише керамограніт або природний граніт вищого сорту, але ця продукція має дуже високу ціну.

Клінкерні сходинки володіють всіма характеристиками, необхідними для якісної обробки сходових, як у середині приміщення, так і ззовні. Висока міцність ступенів обумовлена процесом виробництва при високих температурах – понад 1 200о.

Антиковзаюча поверхня, морозостійкість, низький ступінь стирання – все це робить сходинки  ідеальним матеріалом для оформлення зовнішніх і внутрішніх сходів, маршів, холів, терас в будь-яких кліматичних умовах.

Неповторна краса сходинок  нікого не залишить байдужим: ніжні глазуровані або насичені натуральні кольори, фактурні або гладкі, різні формати (в т.ч. кутові) і розміри - все це створить той стиль, який внесе гармонію до Вашого будинку або офісу!