Про ванни

На сьогоднішній день існує достатньо багато матеріалів, з яких виготовляють ванни. Але у жодному випадку не потрібно думати, що є матеріали хороші, а є погані, адже кожний з них прекрасний по-своєму, і той або інший покупець віддає перевагу тому, що підходить саме йому: звичайному або гідромасажному; чавунному, сталевому, акриловому, дерев'яному або навіть фарфоровому.

Отже, приступимо до огляду матеріалів і почнемо, мабуть, з самого старовинного і всім нам відомого і рідного з дитинства - чавуну...

Чавунні ванни

Перш за все, хотілося б відзначити, що якість виробів з чавуну завжди була і залишається високою. Чавун - міцний довговічний теплостійкий матеріал, який не схильний до корозії. Більшість чавунних  ванн, місцевого виробництва, тому як по виробництву чавуну ми завжди були попереду всіх. Але якщо Ви віддаєте перевагу виробу з сучаснішим дизайном, то варто звернути увагу на ванни іноземних виробників, які відобразили всі останні тенденції в моді, дизайні і в технології виготовлення: вони мають комфортні і ергономічні форми, оснащені всіма видами гідромасажу, а емальоване покриття робить їх елегантними і красивими.

Основне виробництво ванн з чавуну зосереджене в країнах СНД, а також США, Франції, Іспанії, Португалії і Туреччині. Процес їх створення досить тривалий і трудомісткий. Спочатку у форми заливається чавунний  розплав, відливання шліфується, очищається, перевіряється на наявність дефектів поверхні, а потім покривається емалевою масою. Завершується процес випаленням в спеціальній печі при температурі більше тисячі градусів. Ретельному контролю піддається і склад сплаву, і пісок для формування. Кожен виробник володіє своєю технологією відливання під вакуумом. На заводах виробників використовується найпрогресивніша технологія, а сировину проходить строгий відбір. Емаль, вживана виробниками, - особлива, наноситься в декілька шарів: спочатку рідка, потім порошкова. Такі емалі випромінюють дивовижне сяйво, глибину кольору, вони міцні, а гладка фактура емалі схожа на шовк.

 Якщо, роблячи ремонт у ванній кімнаті, Ви вирішили поміняти стару чавунну ванну на нову, варто врахувати, що така робота не з легких. Тяжкість ванни створює певні труднощі при її монтажі, але саме завдяки своїй масивності і тяжкості, ванна з чавуну не схильна до вібрації, оскільки такий матеріал володіє властивістю поглинати будь-які звуки, а також вона міцна, надійна, прослужить Вам довгі роки, дбайливо зберігаючи для Вас тепло води.

На протяг багатьох років неодноразово, але безрезультатно, здійснювалися спроби зрушити чугунку ванну з п'ядесталу... Поки у восьмидесяті роки ХХ століття не з'явилися аналоги з акрилу, які характерні своїми безмежними можливостями в мінливості форм, розмірів і дизайну.

Акрилові ванни

Акрил - це негорюча каучукоподібна речовина, стійка до побутової хімії, до світла і корозії. Пластичність акрилового листа під впливом високих температур дозволяє створити з нього ванни різних форм і дизайну. Та варто враховувати той факт, що чим краще гнеться початковий матеріал, тим гірша його якість, тому на виготовлення ванни незвичайної форми йде не самий кращий акрил.

Покриття  шаром епоксидної смоли називається армуванням і необхідна ванні для збереження міцності виробу. Чим більше шарів армування наноситься на акрилову ванну, тим краще. Визначити кількість таких шарів на ванні можна просто постукавши по ній: якщо звук глухий, означає армування хороше.

Акрилові ванни дуже міцні, їх швидко, легко і без особливих витрат ремонтувати, а спеціальні набори для ремонту акрилових поверхонь продаються у всіх магазинах сантехніки.

Ванни з акрилу довговічні, стійкі до стирання, мають відмінні звуко- і теплоізоляцію, характерезується величезною різноманітністю дизайну ванн і їх колірної гамми. Головна особливість таких ванн - це безмежний вибір форм, який можна реалізувати завдяки пластичності акрилу: круглі, овальні, квадратні, прямокутні, трикутні, п'ятикутні, шестикутні, у формі еліпса, чаші, серця, з поглибленнями для ліктів, плечей, з піднесенням під голову - вообщем, з акрилу виготовляють будь-які форми з урахуванням анатомії людського тіла. Така ванна впишеться в приміщення будь-якої нестандартної геометричної форми.

В середині 90-х ХХ століття вперше в елітних салонах з'явилися акрилові ванни з встановленою гідромасажною  системою. Це було шокуючою подією: покупці приходили в магазини сантехніки просто лише для того, щоб подивитися на цю "диво-технологію", яка кардинально змінила звичне сприйняття ванни і через деякий час стала незамінною частиною побуту.

Акрилова ванна хороша також тим, що її легко вмонтовувати, і також вона не проводить електричний струм. У системах гідромасажа акрилових ванн для повної безпеки вбудований спеціальний блок "система захисту життя". У випадку якщо все ж таки загроза для життя людини виникне, "система захисту життя" спрацьовує і відключає струм. Акрил, плюс, до всього не забирає тепло води і зберігає її температуру. Це пов'язано з тим, що дно акрилової ванни покрите сіткою смол, яка і сприяє збереженню тепла. Акрилову ванну практично неможливо подряпати, її поверхня довго зберігає свій первинний вигляд, головне - правильний догляд за нею.

Метакрілат - подібний до акрилу матеріал, що володіє антиковзаючим ефектом. Матеріал дуже міцний і приємний на дотик.

Кваріл - суміш кварцу і акрилу. Цей матеріал з'явився на ринку достатньо недавно і зацікавив багато покупців, чого, в принципі, і варто було чекати. Адже кварілові ванни дуже міцні, але важчі акрилових, і легші чавунних. Дизайн таких ванн характерний своїми чіткими лініями, що дуже важливе в тих випадках, коли ванна обкладається керамічною плиткою.

Сталеві ванни

Сталеві ванни з'явилися на початку XX століття. Тоді вони збиралися з декількох сегментів, які зварювали між собою. І лише лише в кінці тридцятих років за допомогою преса в 500 тонн провели першу сталеву ванну з цілісного листа.

Головна перевага сталевої ванни - це її висока тепло- і звукоізоляція. Щоб отримати хорошу звукоізоляцію, на зовнішню сторону дна сталевої ванни наклеюють спеціальні прокладки, і вкладають її в резервуар.

Сталь - дуже пластичний матеріал, і у зв'язку з цим дизайн таких ванн буває достатньо різноманітний. Товщина стінок повинна бути не меншого 3,5 см, тому що від цього залежить міцність ванни. Чим товще за стінку сталевої ванни, тим вона міцніша. Така ванна не деформується і не прогнеться.

Сьогодні сталеві ванни виготовляються за допомогою пресів в 1000 тонн. Якщо не бачити нижню неемальовану частину сталевої ванни, то її достатньо складно відрізнити від чавунної емальованої ванни.

Існують два способи емалювання сталевої ванни.

Перший. На заздалегідь підготовлену внутрішню поверхню ванни напилюється сухий порошок, після чого її обпалюють.

Другий. У спеціальній камері здійснюється електростатичне «маліровання», а після - обпалення. Таке покриття виходить тоншим і міцнішим, воно залишається рівним і гладким протягом всього часу, не втрачаючи своєї первозданної білизни і блиску.

 Ванни з мармуру

Не кожен камінь підходить для обробки ванних кімнат, тим більше для виготовлення сантехніки, оскільки для цього потрібні великі кам'яні блоки. Мармурова ванна виточується з моноліту на верстатах, керованих комп'ютером. Мармур - дуже м'який матеріал, який легко піддається обробці. Камінь добре проводить світло, тому її володар може зробити красиве підсвічування.

Ванни, виготовлені з натурального каменю, - це вишукана краса і задоволення, доступне небагато чим. Ванна з натурального каменя зобов'язує і решту всієї сантехніки бути виконаною з того ж матеріалу. Простіше і дешевше буде зробити ванну не з натурального каменя, а з його замінника - штучного каменя або коріана і отримати той же ефект, правда, тільки зовнішній. Працювати з штучним каменем набагато простіше, ніж з натуральним. Він може імітувати будь-який природний камінь, але він не володіє тими лікувальними властивостями, якими володіє ванна з мармуру або, наприклад, оніксу.

Дерев'яні ванни

Ні з чим не можуть порівнятися відчуття, які дарують водні процедури в дерев'яній ванні. Дотику до шкіри полірованого дерева, аура, яку випромінює живий масив, підсилює Ваше бажання довше поніжитися у ванні.

Ось вже багато років на ринку сантехніки йде боротьба між практичністю і дизайнерським рішенням. Одним з яскравих прикладів є ванна, виконана з масиву натурального дерева. Звичайно, дерево не дуже підходить для виготовлення сантехніки, проте багато покупців вважають за краще жертвувати більшою функціональністю на користь ефектного зовнішнього вигляду і можливості придбання стильної речі.

 Для виготовлення дерев'яних ванн підходять тільки ті породи дерева, які володіють високою стійкістю до дії вологи, наприклад, дерево тика, модрина, махагон, венге. Дорога і складна сучасна технологія, що захищає ванни від згубної дії вологи, є результатом технології обробки корпусів кораблів і яхт.

Не можна сказати, що зараз дерево разом з чавуном, акрилом і сталлю є звичайним матеріалом для виготовлення ванн. Проте виключенням із загальноприйнятих правил ванну з дерева вже вважати не можна. І якщо ще зовсім недавно існували всього одна - дві моделі таких ванн, то зараз асортимент цих дерев'яних ванн дуже великий.