Гідромасажні ванни

Вперше гідромасажні ванни, або, як прийнято нами їх називати, джакуззі, з'явилися на початку ХХ століття. Їх винахідниками були брати по прізвища Джакуззі, які емігрували до Америки з провінції Фріулі (Італія). У 1910 році, коли один з братів, Рий Джакуззі, проходив курс лікування після автокатастрофи, і йому необхідні були щоденні гідротерапевтичні процедури, він вирішив спробувати зробити з простій ванни щось незвичайне і корисне для здоров'я. Рий, який все своє життя займався розробкою і виробництвом насосів і морських моторів, вирішив пристосувати гідравлічний насос і до звичайної ванни. І що ж з цього вийшло? Насос при зануренні у ванну з водою видавав масажний струмінь, тим самим справляючи враження вируючої води. Через деякий час про винахід Джакуззі знали вже не тільки їх співвітчизники, але і люди, що живуть за кордоном. А в 1968 році корпорація Jacuzzi Inc запропонувала покупцям першу автономну гідромасажну ванну. З часом гідромасажні ванни удосконалилися і завойовували популярність у жителів різних країн. Сьогодні на ринку сантехніки величезний  вибір гідромасажних ванн різних цінових категорій. Попит на гідромасажні  ванни збільшується з кожним роком.

  Форми, розміри і матеріали, з яких виготовляють гідромасажні ванни.

Формою гідромасажні ванни бувають круглі, прямокутні, овальні, кутові, асиметричні, розраховані на одну людину і на двох. Кожна модель має свій унікальний і неперевершений дизайн. Внутрішній простір ванни із зігнутими стінками сконструйований так, щоб людина могла повністю розслабитися. Адже тільки у такому разі ефект від гідромасажу буде максимальним.

Корпус для гідромасажних ванн виконується зазвичай з акрилу, рідше - з чавуну або сталі. Акрилові ванни з гідромасажем, такі популярні сьогодні, сполучають в собі достоїнства металевих ванн: у сталі запозичили легкість, у чавуну - теплоємність. Але, окрім цього, у них є і свої переваги: довговічність і міцність. За ними легко доглядати, оскільки акрилова поверхня бездоганно гладка, і бруду ніде затримуватися. Отже, гідромасажні ванни з акрилу володіють найпривабливішими властивостями, що спричинило їх популярність серед покупців на сьогоднішній день.

Насос - головна частина гідромасажної установки. Насос виготовляють з термопластичного матеріалу; він ізольований від металевих частин устаткування. Якщо в гідромасажну систему входить тільки один водяний насос, то спеціальні регулятори повітря дозволяють збільшувати тиск водяних струменів, що б'ють, у вельми обмежених межах. У маленьких ваннах такий метод також має місце, але набагато більшого ефекту від масажу можна добитися, якщо у форсунках повітря з водою змішувати примусово. Для цього систему гідромасажу додатково вкомплектовують компресором. Для спинного масажу можна встановити окремий насос з пультом управління. Це дасть можливість автономно включати (вимикати) і регулювати інтенсивність різних видів гідромасажу.

Форсунки для гідромасажних ванн виготовляють з пластику або латуні. Також вони бувають зроблені з  срібла або золота, але такі форсунки можуть істотно впливати на ціну ванни. Форсунки бувають такими, що обертаються; вихрові - такі, що закручуються;  мікроструменеві -  з голчатим ефектом; потокові;пульсуючі; поворотно-потокові та інші. Стандартну кількість бічних форсунок (по 3 з кожного боку) створюють достатній масажний простір для м'язів всього тіла. Загальний гідромасаж часто доповнюється масажем спини, тому в гідромасажну ванну, в районі спини, встановлюються невеликі форсунки від 2-х до 60 шт.

 Форсунки розташовані по законах точкового масажу. Вони виконують різні функції, забезпечуючи масаж всіх ділянок тіла з максимальним ефектом, особливо в місцях відкладення солей, в місцях розташування нервових вузлів (п'яти, долоні) і в області м'язової напруги. Мікрофорсунки знаходяться в рефлекторних зонах лопаток, спини і ніг. Точковий гідромасаж в області тазу, зовнішній і внутрішній поверхні стегон проводиться масажними форсунками, а ротаційні форсунки просто обертаються, утворюючи постійне кругове обертання води. Деякі моделі оснащені подачею озону, який володіє знеболюючим і дезинфікуючим ефектом.

Управління гідромасажною ванною

Гідромасажну ванну включають і вимикають пультом дистанційного керування. Такі ванни бувають з електронним дисплеєм, а бувають і з «ручним». Електроніка контролює рівень води, температуру, роботу системи дезинфекції, вибір кількості і інтенсивності струменів.

Управління гідромасажною функцією здійснюється за допомогою електронного або пневматичного пульта. Електронний пульт дозволяє поперемінно включати форсунки різних видів масажу, а також задавати численні додаткові режими роботи. Електроніка по заданому алгоритму автоматично міняє тиск і напрям масажних струменів, при необхідності включає систему підігріву.

 

Чим корисна гідромасажна ванна?

Гідромасажні ванни дуже корисні для здоров'я, адже гідромасаж - це процес, який дає значний розслабляючий і регенеруючий ефект; він підсилює кровообіг і активізує роботу серця, приводить до видалення з організму токсинів і шлаків, ефективний при профілактиці варикозного розширення вен. Гідромасаж знімає стрес, усуває безсоння, укріплює і підсилює захисну реакцію шкіри від зовнішньої дії, підвищує тонус, відновлює хороше самопочуття і фізичну форму. Дуже корисно проходити курс гідромасажу в самі стресові для організму пори року – початок  осені  і весни. Гідромасаж також допомагає адаптувати організм зміні часових поясів. Сила водяного струму, кут, під яким вона падає на масажовану поверхню, форма насадки, температура води - все це чинники, від яких залежить ступінь дії гідромасажу на людину. Тиск на різні ділянки тіла повинен бути також різним. Наприклад, при масажі спини тиск може бути від 2 до 5 атмосфер, а при масажі стегон тиск не повинен перевищувати 4 атмосфер.

Перш ніж приймати гідромасажну ванну, потрібно вибрати один з видів масажу: аеромасаж (повітря), гідромасаж (водний) або турбопул (і повітря, і водний одночасно). Для здійснення аеромасажу в дно гідромасажної ванни встановляються мініатюрні аерофорсунки, до яких під тиском від компресора подається повітря. Аеромасаж - процедура, яка приносить вишукане задоволення, вона приємна для шкіри, але особливого лікувального ефекту не дає. Аеромасажні форсунки зазвичай знаходяться на дні ванни, а гідромасажні - на стінках.

Окрім гідро- і аеромасажу, ванну можна вкомплектувати змішувачем, який дозволяє перемикати напрям подачі води. Залежно від моделі в гідромасажній ванні можна передбачити до десяти режимів масажу: пульсуючий масаж, східний масаж, режим автоматичної пробіжки хвилі від голови до ніг. Розташовані в два ряди на передній стінці ванни спеціальні форсунки, дозволяють стимулювати певні точки тоніфікациі (розташовані по обох сторонах хребта). Гідромасажні  ванни приймають не більше 15 хвилин.

Необхідно пам'ятати, що дітям, вагітним жінкам і людям, страждаючим серцевими захворюваннями, перш ніж почати приймати гідромасажні ванни, слід проконсультуватися у лікаря.